Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Açılış İşlemleri

Temel Akademi Danışmanlık Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi açma işlemlerinde en başından en sonuna kadar ,  Rehabilitasyon Merkezi  kiralanması/satın alınması aşamasından ruhsatın alınmasına kadar geçecek sürede, danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunar.

Rehabilitasyon Merkezi açma işlemleri MEB kanun , yönetmelik ve yönergelerine göre yapılmaktadır. Özel Rehabilitasyon Merkezi açma işlemlerinde Girişimcinin dikkat etmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Özel Rehabilitasyon Merkezi açma işlemlerinde eğer en başından doğru planlama ve programlama yapılmaz ise ileride yüksek maliyetler girişimcinin karşısına çıkmaktadır. Bu yüzden Temel Akademi Danışmanlık olarak Özel Rehabilitasyon Merkezi Açmak isteyen girişimcilere Özel Rehabilitasyon Merkezi açacakları binayı tutmadan Özel Rehabilitasyon Merkezi Danışmanlık hizmetini almalarını tavsiye ederiz.

Özel Rehabilitasyon Merkezi açarken tutacağınız binanın özellikleri,

Özel Rehabilitasyon Merkezi açarken nelere dikkat etmeniz gerektiği,

Özel Rehabilitasyon Merkezi Açarken tamamlamanız gereken evrakların ne olduğu,

Özel Rehabilitasyon Merkezi açarken yapmanız gereken işlemler, Özel Rehabilitasyon Merkezi açarken almanız gereken raporlar ve belgeler,

kısacası Özel Rehabilitasyon Merkezi Açmak için gerekli olan tüm iş ve işlemler uzman kadromuz tarafından ZAMANINDA ,HATASIZ ve EKSİKSİZ olarak yapılmaktadır

Özel Rehabilitasyon Merkezi açma işlemleri MEB Kanun, yönetmelik ve yönergelere göre yapılmaktadır. Ancak Özel Rehabilitasyon Merkezi Açmak ile ilgili bu kanun , yönetmelik ve yönergeleri süreç içinde ihtiyaçlar çeşitlendikçe sık bir şekilde değişmektedir.

Bunun için Özel Rehabilitasyon Merkezi Açmak isteyen girişimciler  en GÜNCEL kanun, yönetmelik ve yönerge maddelerine göre Özel Rehabilitasyon Merkezi Açma işlemlerini yapmalılardır. Aksi takdirde yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalabilirler.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi  Açmak için Çalışma Sistemimiz

Bina keşif ve tespitler

Özel Rehabilitasyon Merkezi açmak isteyen girişimcinin , öncelikle Özel Rehabilitasyon Merkezi açmayı düşündüğü bir bina varsa bu binanın Özel Rehabilitasyon Merkezi Açma mevzuatına uygun olup olmadığının tespitinin tarafımızca yapılması gerekir. Bu yüzden eğer Özel Rehabilitasyon Merkezi için bir binanız varsa veya Özel Rehabilitasyon Merkezi Açma için kiralama veya satın almayı düşündüğünüz bir bina varsa bu binanın uygun olup olmadığının uzmanlarımız tarafından keşfinin yapılarak bina uygunluğunun tespit edilmesi gerekir.

Temel Akademi Danışmanlık olarak müşterilerimize Özel Rehabilitasyon Merkezi açmayı düşündüğünüz binayı tutmadan kiralama ve satış işlemi yapmadan veya mevcut binanız varsa tadilatı başlatmadan bizimle mutlaka iletişime geçmelerini ve binanın uygunluğunu tespit ettirmelerini talep ediyoruz. Bu önemli aşamanın gözardı edilmesi bazen çok büyük miktarlarda para ve zaman kaybına neden olmaktadır.

Keşif raporu 

Temel Danışmanlık uzmanları Özel Rehabilitasyon Merkezi Açmak istediğiniz binaya keşif için geldiğinde binanızın MEB mevzuatına göre Özel Rehabilitasyon Merkezi Açmak için uygun olup olmadığını veya Binanın Özel Rehabilitasyon Merkezi Açma MEB Mevzuatına uygun hale getirmek için yapılacak iyileştirme, tadilat ve onarımların neler olduğunu, yada ilave edilecek şeyler varsa ihtiyaçları ve  en sonunda Özel Rehabilitasyon Merkezi açmak istediğiniz binanın yaklaşık kontenjanın ne olacağını tespit eder ve bunları size bir rapor halinde sunar.

Sözleşme imzalanması

Yapılan tespitler doğrultusunda Temel Akademi Danışmanlık ve Özel Rehabilitasyon Merkezi Açmak isteyen Girişimci  yatırıma başlama kararı verirse her iki tarafında hak ve yükümlülüklerini detaylı bir şekilde belirten "Danışmanlık Hizmet Sözleşmesi " imzalanır. Bu sözleşmede Özel Rehabilitasyon Merkezi Açmak için yapılacak iş ve işlemler ayrıntılı bir şekilde belirtilir.

İmzalanan bu sözleşme ile Özel Rehabilitasyon Merkezi Açma süreci başlamış olur.

Yerleşim Planı Çizilmesi

Özel Rehabilitasyon Merkezi Açmak için Keşif raporu ,yapılan tespitler ve girişimcinin talepleri doğrultusunda hazırlanan taslak çizimler mimar tarafından yerleşim planı olarak çizilir. Özel Rehabilitasyon Merkezinin Yerleşim planını girişimci dilerse kendi mimarına Temel Danışmanlık yönlendirmesi ve rehberliğinde çizdirebilir veya . Temel AkademiDanışmanlık bünyesindeki mimarlara çizdirebilir. 

Bu plan doğrultusunda inşaat ve tadilat süreci başlatılır.

İnşaat ve Tadilat Süreci

Özel Rehabilitasyon Merkezi açılışı yapılacak binada inşaat ve tadilat işleri yapılacaksa çizilen yerleşim planı doğrultusunda inşaat ve tadilat işleri başlatılır.

Özel Rehabilitasyon Merkezi açılışı yapılacak binanın MEB Mevzuatına uygun olması ve ileride telafisi zor durumların oluşmaması için Temel Akademi Danışmanlık  her aşamada inşaat ve tadilat sürecini takip eder, gerekli gördüğü müdahaleleri  ve yönlendirmeleri yapar.

Dosya hazırlama süreci

Özel Rehabilitasyon Merkezi açılacak binada inşaat ve tadilat süreci devam ederken eş zamanlı olarak Temel Akademi Danışmanlık kurum açılışı müracaat dosyasına konulacak olan belge, rapor ve diğer evrakları tamamlamak için gerekli müracaatları resmi ve özel kurum ve kuruluşlara yapar veya yapması için Müşteriyi bilgilendirir.

Yine bu süreçte her aşamada alınan belge ve raporların Özel Rehabilitasyon Merkezi Açmak için uygunluğunu kontrol ederek mevzuata uygunluğunu denetler.

Dosya teslimi ve ruhsatlandırma

Özel Rehabilitasyon Merkezi Açma için binanın inşaat ve tadilat süreci  bittikten ve dosya için gerekli olan tüm evraklar, raporlar ve belgeler tamamlandıktan sonra tüm dosya Temel Akademi Danışmanlık uzmanları tarafından kontrol edilir ve Özel Rehabilitasyon Merkezi açılış dosyası Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim edilir.

Açılış Dosyasının İl Milli eğitim Müdürlüğünde ve Ankara Bakanlıkta takip işlemi talep edilirse Temel Akademi Danışmanlık tarafından müşteri adına yapılır ve sonuçlandırılır.

Özel Rehabilitasyon Merkezi İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığından geldikten sonra danışmanlık hizmeti sona erer.

Temel Akademi Danışmanlık Türkiye'nin bir çok ilinde "Özel Rehabilitasyon Merkezi Açma" danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sizde danışmanlık hizmetlerimizde yararlamak istiyorsanız bizi

0530 2432189

no'lu telefondan arayabilir veya aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.