Özel Yurt Açılış İşlemleri

Temel Akademi Danışmanlık Özel Yurt açma işlemlerinde en başından en sonuna kadar , okul binasının kiralanması/satın alınması aşamasından ruhsatın alınmasına kadar geçecek sürede, danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunar.

Özel Okul açma işlemleri MEB kanun , yönetmelik ve yönergelerine göre yapılmaktadır. Özel Yurt açma işlemlerinde Girişimcinin dikkat etmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Özel Yurt açma işlemlerinde eğer en başından doğru planlama ve programlama yapılmaz ise ileride yüksek maliyetler girişimcinin karşısına çıkmaktadır. Bu yüzden Temel Akademi Danışmanlık olarak Özel Yurt  Açmak isteyen girişimcilere Özel Yurt  açacakları binayı tutmadan Özel Öğrenci Yurdu Danışmanlık hizmetini almalarını tavsiye ederiz.

Özel Yurt  açarken tutacağınız binanın özellikleri, Özel Yurt açarken nelere dikkat etmeniz gerektiği, Özel Yurt  Açarken tamamlamanız gereken evrakların ne olduğu, Özel Yurt açarken yapmanız gereken işlemler, Özel Yurt  açarken almanız gereken raporlar ve belgeler,  ve diğer Özel Yurt  Açmak için gerekli olan tüm iş ve işlemler uzman kadromuz tarafından ZAMANINDA ,HATASIZ ve EKSİKSİZ olarak yapılmaktadır

Özel Yurt  açma işlemleri MEB Kanun, yönetmelik ve yönergelere göre yapılmaktadır. Ancak Özel Yurt  Açmak ile ilgili bu kanun , yönetmelik ve yönergeleri süreç içinde ihtiyaçlar çeşitlendikçe sık bir şekilde değişmektedir.

Bunun için Özel Yurt  Açmak isteyen girişimciler  en GÜNCEL kanun, yönetmelik ve yönerge maddelerine göre Özel Yurt  Açma işlemlerini

yapmalılardır. Aksi takdirde yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalabilirler.

Özel Yurt Açmak için Çalışma Sistemimiz

Bina keşif ve tespitler

Özel Yurt açmak isteyen girişimcinin , öncelikle Özel Yurt açmayı düşündüğü bir bina varsa bu binanın  mevzuata uygun olup olmadığının tespitinin tarafımızca yapılması gerekir. Bu yüzden eğer Özel Yurt için bir binanız varsa veya Özel Yurt Açma için kiralama veya satın almayı düşündüğünüz bir bina varsa bu binanın uygun olup olmadığının uzmanlarımız tarafından keşfinin yapılarak bina uygunluğunun tespit edilmesi gerekir.

Temel Akademi Danışmanlık olarak müşterilerimize Özel Yurt açmayı düşündüğünüz binayı tutmadan kiralama ve satış işlemi yapmadan veya mevcut binanız varsa tadilatı başlatmadan bizimle mutlaka iletişime geçmelerini ve binanın uygunluğunu tespit ettirmelerini talep ediyoruz. Bu önemli aşamanın gözardı edilmesi bazen çok büyük miktarlarda para ve zaman kaybına neden olmaktadır.

Keşif raporu 

Temel Akademi Danışmanlık uzmanları Özel Yurt Açmak istediğiniz binaya keşif için geldiğinde binanızın MEB mevzuatına göre uygun olup olmadığını veya Binanın MEB Mevzuatına uygun hale getirmek için yapılacak iyileştirme, tadilat ve onarımların neler olduğunu, yada ilave edilecek şeyler varsa ihtiyaçları ve  en sonunda Özel Yurt açmak istediğiniz binanın yaklaşık kontenjanın ne olacağını tespit eder ve bunları size bir rapor halinde sunar.

Sözleşme imzalanması

Yapılan tespitler doğrultusunda Temel Akademi Danışmanlık ve Özel Yurt Açmak isteyen Girişimci  yatırıma başlama kararı verirse her iki tarafında hak ve yükümlülüklerini detaylı bir şekilde belirten "Danışmanlık Hizmet Sözleşmesi " imzalanır. Bu sözleşmede Özel Yurt Açmak için yapılacak iş ve işlemler ayrıntılı bir şekilde belirtilir.

İmzalanan bu sözleşme ile Özel Yurt Açma süreci başlamış olur.

Yerleşim Planı Çizilmesi

Özel Yurt Açmak için Keşif raporu ,yapılan tespitler ve girişimcinin talepleri doğrultusunda hazırlanan taslak çizimler mimar tarafından yerleşim planı olarak çizilir. Özel Yurdun Yerleşim planını girişimci dilerse kendi mimarına Temel Akademi Danışmanlık yönlendirmesi ve rehberliğinde çizdirebilir veya Temel Akademi Danışmanlık bünyesindeki mimarlara çizdirebilir. 

Bu plan doğrultusunda inşaat ve tadilat süreci başlatılır.

İnşaat ve Tadilat Süreci

Özel Yurt açılışı yapılacak binada inşaat ve tadilat işleri yapılacaksa çizilen yerleşim planı doğrultusunda inşaat ve tadilat işleri başlatılır.

Özel Yurt açılışı yapılacak binanın MEB Mevzuatına uygun olması ve ileride telafisi zor durumların oluşmaması için Temel Akademi Danışmanlık  her aşamada inşaat ve tadilat sürecini takip eder, gerekli gördüğü müdahaleleri  ve yönlendirmeleri yapar.

Dosya hazırlama süreci

Özel Yurt açılacak binada inşaat ve tadilat süreci devam ederken eş zamanlı olarak Temel Akademi Danışmanlık kurum açılışı müracaat dosyasına konulacak olan belge, rapor ve diğer evrakları tamamlamak için gerekli müracaatları resmi ve özel kurum ve kuruluşlara yapar veya yapması için Müşteriyi bilgilendirir.

Yine bu süreçte her aşamada alınan belge ve raporların Özel Yurt Açmak için uygunluğunu kontrol ederek Özel Yurt açma mevzuata uygunluğunu denetler.

Dosya teslimi ve ruhsatlandırma

Özel Yurt Açma için binanın inşaat ve tadilat süreci  bittikten ve dosya için gerekli olan tüm evraklar, raporlar ve belgeler tamamlandıktan sonra tüm dosya Temel Akademi Danışmanlık uzmanları tarafından kontrol edilir ve Özel Yurt açılış dosyası Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim edilir.

Açılış Dosyasının İl Milli eğitim Müdürlüğünde ve Ankara Bakanlıkta takip işlemi talep edilirse Temel Danışmanlık tarafından müşteri adına yapılır ve sonuçlandırılır.

Özel Yurt İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığından geldikten sonra danışmanlık hizmeti sona erer.

Temel Akademi Danışmanlık Türkiye'nin bir çok ilinde "Özel Öğrenci Yurdu Açma" danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sizde danışmanlık hizmetlerimizde yararlamak istiyorsanız bizi

0530 2432189

no'lu telefondan arayabilir veya aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.