Yetenek Kursu Açılış İşlemleri

Yönetmelikte Yetenek kursu: Kişilerin, sanatsal ve sportif alanlarda Bakanlıkça belirlenmiş uygun eğitim ortamlarında, öğrenim seviyelerine, ilgi ve isteklerine uygun öğretim programları doğrultusunda, bilgi, beceri, yetenek ve deneyimlerini geliştirdiği, serbest zamanlarını değerlendirdiği çeşitli kurs kapsamındaki özel öğretim kurumları olarak tanımlanmıştır.

Örneğin Müzik Kursu, Resim Kursu,Bale Kursu gibi.

Bale kursu açmak

Resim Kursu açmak

Sanat Kursu açmak

zik kursu açmak

Bale kursu , Müzik kursu, Resim Kursu ve diğer yetenek kurslarını açarken tutacağınız binanın özellikleri, Resim Kursu açarken nelere dikkat etmeniz gerektiği, Bale Kursu Açarken tamamlamanız gereken evrakların ne olduğu, Müzik Kursu açarken yapmanız gereken işlemler, Sanat Kursu açarken almanız gereken raporlar ve belgeler gibi bu ve buna benzer tüm iş ve işlemler uzman kadromuz tarafından ZAMANINDA, HATASIZ ve EKSİKSİZ olarak yapılmaktadır

Yetenek Kurslarında 1 veya 1 den çok kurs programını uygulayabilirsiniz. Burada en önemli husus binanızın bu programları uygulamaya yeterli alana sahip olup olmadığıdır. Örneğin aynı kurs binası içinde Müzik Kursu ve Resim kursu için izin alabilirsiniz. Ancak bazı programlarda istenen sınıf standartları diğer programlarda istenenlerden farklı olacağı için kurs açılış işlemlerine başlamadan binanın buna göre planlaması yapılması gerekir.

Özel Kurs açma işlemleri MEB Kanun, yönetmelik ve yönergelere göre yapılmaktadır. Ancak Özel Kurs Açmak ile ilgili bu kanun , yönetmelik ve yönergeleri süreç içinde ihtiyaçlar çeşitlendikçe sık bir şekilde değişmektedir.

Bunun için Özel Kurs Açmak isteyen veya mevcut Özel Kursunu büyütmek veya yeni bir tanesini açmak isteyen girişimciler  en GÜNCEL kanun, yönetmelik ve yönerge maddelerine göre Özel Kurs Açma işlemlerini

yapmalılardır. Aksi takdirde yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalabilirler.

Temel Akademi Danışmanlık Türkiye'nin bir çok ilinde "Özel yetenek Kursu Açma" danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sizde danışmanlık hizmetlerimizde yararlamak istiyorsanız bizi

0530 2432189

no'lu telefondan arayabilir veya aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.