Özel Sürücü Kursu Açılış İşlemleri

(MTSK Açılış İşlemleri)

Temel Akademi Danışmanlık Özel Sürücü Kursu açma işlemlerinde ( Özel MTSK açma işlemlerinde)  en başından en sonuna kadar ,  kurs binasının kiralanması/satın alınması aşamasından ruhsatın alınmasına kadar geçecek sürede, danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunar.

Özel Sürücü Kursu açma işlemleri MEB kanun , yönetmelik ve yönergelerine göre yapılmaktadır.

özel öğretim kursu açma

Milli Eğitim Bakanlığı son 2 yıldır Özel Sürücü Kursu açılışları için nüfus sayısına oranla ilçe bazında Özel Sürücü Kursları açılışına kota getirmiştir. Her yıl Mart ayında MEB tarafından tüm Türkiye için ilçe bazında nüfus sayıları yayınlanmakta ve bunların yanında o ilçede kaç tane Özel Sürücü Kursuna izin verileceği kontenjan  olarak belirtilmektedir. Özel Sürücü Kursu açmak isteyenler öncelikle Sürücü Kursu açmak istedikleri ilçede kontenjan olup olmadığını kontrol edip yine MEB in yayınladığı tarihler arasında bu ilçelerde Özel Sürücü Kursu açmak isteklerini belirteceklerdir. 

 

Müracaat öncelik sırasına göre MEB tarafından değerlendirilmekte ve hak kazananların listesi yine MEB tarafından yayınlanmaktadır. Yani Sürücü Kursu açmak için öncelikle MEB tarafından yayınlanan listede kurumunuzun adının olması gerekmektedir.

Eğer bu listede yer alırsanız ondan sonra Sürücü Kursu Açma işlemlerine başlayabilirsiniz.

Özel Sürücü Kursu açma işlemleri MEB kanun , yönetmelik ve yönergelerine göre yapılmaktadır.Özel Sürücü Kursu açma işlemlerinde Girişimcinin dikkat etmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Özel Sürücü Kursu açma işlemlerinde eğer en başından doğru planlama ve programlama yapılmaz ise ileride yüksek maliyetler girişimcinin karşısına çıkmaktadır. Bu yüzden Temel Akademi Danışmanlık olarak Özel Sürücü Kursu Açmak isteyen girişimcilere Özel Sürücü Kursu açacakları binayı tutmadan Özel Sürücü Kursu açma Danışmanlık hizmetini almalarını tavsiye ederiz.

Özel Sürücü Kursu açarken tutacağınız binanın özellikleri,

Özel Sürücü Kursu açarken nelere dikkat etmeniz gerektiği,

Özel Sürücü Kursu Açarken tamamlamanız gereken evrakların ne olduğu,

Özel Sürücü Kursu açarken yapmanız gereken işlemler,

Özel Sürücü Kursu açarken almanız gereken raporlar ve belgeler,  kısacası Özel Sürücü Kursu Açmak için gerekli olan tüm iş ve işlemler uzman kadromuz tarafından ZAMANINDA ,HATASIZ ve EKSİKSİZ olarak yapılmaktadır

Özel Sürücü Kursu açma işlemleri MEB Kanun, yönetmelik ve yönergelere göre yapılmaktadır. Ancak Özel Sürücü Kursu Açmak ile ilgili bu kanun , yönetmelik ve yönergeleri süreç içinde ihtiyaçlar çeşitlendikçe sık bir şekilde değişmektedir.

Bunun için Özel Sürücü Kursu Açmak isteyen veya yeni bir tanesini açmak isteyen girişimciler  en GÜNCEL kanun, yönetmelik ve yönerge maddelerine göre Özel Sürücü Kursu Açma işlemlerini yapmalılardır. Aksi takdirde yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalabilirler.

Dolayısıyla Özel Sürücü Kursu Açmak isteyen girişimci GÜNCEL kanun ve yönetmelik maddelerine göre işlem yapmalı ve bunu da yaparken zaman planlamasını çok doğru yapmalıdır.

Özel Sürücü Kursu Açmak için Çalışma Sistemimiz

Bina keşif ve tespitler

Özel Sürücü Kursu açmak isteyen girişimcinin , öncelikle Özel Sürücü Kursu açmayı düşündüğü bir bina varsa bu binanın Özel Sürücü Kursu Açma mevzuatına uygun olup olmadığının tespitinin tarafımızca yapılması gerekir. Bu yüzden eğer Özel Sürücü Kursu için bir binanız varsa veya Özel Sürücü Kursu Açma için kiralama veya satın almayı düşündüğünüz bir bina varsa bu binanın uygun olup olmadığının uzmanlarımız tarafından keşfinin yapılarak bina uygunluğunun tespit edilmesi gerekir.

Temel Akademi Danışmanlık olarak müşterilerimize Özel Sürücü Kursu açmayı düşündüğünüz binayı tutmadan kiralama ve satış işlemi yapmadan veya mevcut binanız varsa tadilatı başlatmadan bizimle mutlaka iletişime geçmelerini ve binanın uygunluğunu tespit ettirmelerini talep ediyoruz. Bu önemli aşamanın gözardı edilmesi bazen çok büyük miktarlarda para ve zaman kaybına neden olmaktadır.

Keşif raporu 

Temel Akademi Danışmanlık uzmanları Özel Sürücü Kursu Açmak istediğiniz binaya keşif için geldiğinde binanızın MEB mevzuatına göre Özel Sürücü Kursu Açmak için uygun olup olmadığını veya Binanın Özel Sürücü Kursu Açma MEB Mevzuatına uygun hale getirmek için yapılacak iyileştirme, tadilat ve onarımların neler olduğunu, yada ilave edilecek şeyler varsa ihtiyaçları ve  en sonunda Özel Sürücü Kursu açmak istediğiniz binanın yaklaşık kontenjanın ne olacağını tespit eder ve bunları size bir rapor halinde sunar.

Sözleşme imzalanması

Yapılan tespitler doğrultusunda Temel Akademi Danışmanlık ve Özel Sürücü Kursu Açmak isteyen Girişimci  yatırıma başlama kararı verirse her iki tarafında hak ve yükümlülüklerini detaylı bir şekilde belirten "Danışmanlık Hizmet Sözleşmesi " imzalanır. Bu sözleşmede Özel Sürücü Kursu Açmak için yapılacak iş ve işlemler ayrıntılı bir şekilde belirtilir.İmzalanan bu sözleşme ile Özel Sürücü Kursu Açma süreci başlamış olur.

Yerleşim Planı Çizilmesi

Özel Sürücü Kursu Açmak için Keşif raporu ,yapılan tespitler ve girişimcinin talepleri doğrultusunda hazırlanan taslak çizimler mimar tarafından yerleşim planı olarak çizilir. Özel Sürücü Kursunun  Yerleşim planını girişimci dilerse kendi mimarına Temel Akademi Danışmanlık yönlendirmesi ve rehberliğinde çizdirebilir veya . Temel AkademiDanışmanlık bünyesindeki mimarlara çizdirebilir. Bu plan doğrultusunda inşaat ve tadilat süreci başlatılır.

İnşaat ve Tadilat Süreci

Özel Sürücü Kursu Açmak için Keşif raporu ,yapılan tespitler ve girişimcinin talepleri doğrultusunda hazırlanan taslak çizimler mimar tarafından yerleşim planı olarak çizilir. Özel Sürücü Kursunun  Yerleşim planını girişimci dilerse kendi mimarına Temel Akademi Danışmanlık yönlendirmesi ve rehberliğinde çizdirebilir veya . Temel Akademi Danışmanlık bünyesindeki mimarlara çizdirebilir. Bu plan doğrultusunda inşaat ve tadilat süreci başlatılır.

Dosya hazırlama süreci

Özel Sürücü Kursu açılacak binada inşaat ve tadilat süreci devam ederken eş zamanlı olarak Temel Akademi Danışmanlık kurum açılışı müracaat dosyasına konulacak olan belge, rapor ve diğer evrakları tamamlamak için gerekli müracaatları resmi ve özel kurum ve kuruluşlara yapar veya yapması için Müşteriyi bilgilendirir.

Yine bu süreçte her aşamada alınan belge ve raporların Özel Sürücü Kursu Açmak için uygunluğunu kontrol ederekÖzel Sürücü Kursu açma mevzuata uygunluğunu denetler.

Dosya teslimi ve ruhsatlandırma

Özel Sürücü Kursu Açma için binanın inşaat ve tadilat süreci  bittikten ve dosya için gerekli olan tüm evraklar, raporlar ve belgeler tamamlandıktan sonra tüm dosya Temel Akademi Danışmanlık uzmanları tarafından kontrol edilir ve Özel Sürücü Kursu açılış dosyası Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim edilir.

Özel Sürücü Kursunun Açılış Dosyasının İl Milli eğitim Müdürlüğünde ve Ankara Bakanlıkta takip işlemi talep edilirse Temel Akademi Danışmanlık tarafından müşteri adına yapılır ve sonuçlandırılır.

Özel Sürücü Kursu İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığından geldikten sonra danışmanlık hizmeti sona erer.

Temel Akademi Danışmanlık Türkiye'nin bir çok ilinde "Özel Sürücü Kursu Açma" danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sizde danışmanlık hizmetlerimizde yararlamak istiyorsanız bizi

0530 2432189

no'lu telefondan arayabilir veya aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.