Özel Öğretim Kursu Açılış İşlemleri

Yönetmelikte Özel Öğretim Kursları Kişilerin, Bakanlıkça belirlenmiş bilim gruplarına uygun eğitim ortamlarında, öğrenim seviyelerine, ilgi ve isteklerine uygun öğretim programları doğrultusunda, bilgi, beceri, yetenek ve deneyimlerini geliştirdiği,serbest zamanlarını değerlendirdiği   1 bilim grubunda eğitim veren özel öğretim kurumları olarak tanımlanmıştır.

Özel Öğretim Kursları Üniversite Sınavına hazırlık kurslarıdır mezun ve devam eden öğrenciler belli şartlarda bu kurslara katılabilirler.

özel öğretim kursu açma

Özel Öğretim Kursu açarken tutacağınız binanın özellikleri, Özel Öğretim Kursu açarken nelere dikkat etmeniz gerektiği, Özel Öğretim Kursu Açarken tamamlamanız gereken evrakların ne olduğu, Özel Öğretim Kursu açarken yapmanız gereken işlemler, Özel Öğretim Kursu açarken almanız gereken raporlar ve belgeler,  ve Özel Öğretim Kursu için gerekli olan diğer tüm iş ve işlemler uzman kadromuz tarafından ZAMANINDA ,HATASIZ ve EKSİKSİZ olarak yapılmaktadır

Özel Öğretim Kursu açılış işlemlerinde diğer kurslardan farklı olarak ilaveten bina özelliğinden çalıştırılacak personele kadar bir çok konuda özel standartlar aranmakta  ve belgeler istenmektedir. Bu yüzden özel Öğretim Kursu açılışında dikkat edilmesi gereken bir çok konu olup Özel Öğretim Kursları açılışı en başından en sonuna kadar dikkatle takip edilmesi gerekir.

Özel Kurs açma işlemleri MEB Kanun, yönetmelik ve yönergelere göre yapılmaktadır. Ancak Özel Kurs Açmak ile ilgili bu kanun , yönetmelik ve yönergeleri süreç içinde ihtiyaçlar çeşitlendikçe sık bir şekilde değişmektedir.

Bunun için Özel Kurs Açmak isteyen veya mevcut Özel Kursunu büyütmek veya yeni bir tanesini açmak isteyen girişimciler  en GÜNCEL kanun, yönetmelik ve yönerge maddelerine göre Özel Kurs Açma işlemlerini

yapmalılardır. Aksi takdirde yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalabilirler.

Temel Akademi  Danışmanlık Türkiye'nin bir çok ilinde "Özel Öğretim Kursu Açma" danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sizde danışmanlık hizmetlerimizde yararlamak istiyorsanız bizi

0530 2432189

no'lu telefondan arayabilir veya aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.