Meslek Kursu Açılış İşlemleri

Yönetmelikte Meslek edindirme ve mesleki gelişim kursları; Kişilerin, meslek edinme ve mesleklerinde ilerlemelerine yönelik alanlarda Bakanlıkça belirlenmiş uygun eğitim ortamlarında, öğrenim seviyelerine uygun öğretim programları doğrultusunda, bilgi, beceri, yetenek ve deneyimlerini geliştirdiği ve benzeri eğitimlerin verildiği çeşitli kurs kapsamındaki özel öğretim kurumları olarak tarif edilmektedir.

Meslek kursları bir mesleğe yönelik kursiyerlerin bilgi ve becerilerini arttırmayı hedefleyen kurslardır. Bu kurs türünde de 1 veya 1 den fazla programı uygulayabilirsiniz. Ancak Meslek Kursu açılışlarında dikkat edilmesi gereken en önemli konu kurs programlarının içerikleri ve bu kurs programlarının uygulama sınıfı isteyip istemediğidir. Eğer kurs programı uygulama sınıfına ihtiyaç duyacak bir program ise kurs açma işlemlerine başlamadan sınıfların yerleşiminin ve planlamasının buna göre yapılması gerekir.Tabi kontenjanlarda buna göre hesaplanacaktır.

Özel Kurs açma işlemleri MEB Kanun, yönetmelik ve yönergelere göre yapılmaktadır. Ancak Özel Kurs Açmak ile ilgili bu kanun , yönetmelik ve yönergeleri süreç içinde ihtiyaçlar çeşitlendikçe sık bir şekilde değişmektedir.

Bunun için Özel Kurs Açmak isteyen veya mevcut Özel Kursunu büyütmek veya yeni bir tanesini açmak isteyen girişimciler  en GÜNCEL kanun, yönetmelik ve yönerge maddelerine göre Özel Kurs Açma işlemlerini

yapmalılardır. Aksi takdirde yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalabilirler.

Temel Akademi Danışmanlık Türkiye'nin bir çok ilinde "Özel Meslek Kursu Açma" danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sizde danışmanlık hizmetlerimizde yararlamak istiyorsanız bizi

0530 2432189

no'lu telefondan arayabilir veya aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.