Özel Kreş Açılış İşlemleri

Temel Akademi Danışmanlık Özel Kreş Açma işlemlerinde en başından en sonuna kadar , kreş binasının kiralanması / satın alınması aşamasından ruhsatın alınmasına kadar geçecek sürede, danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunar.

 

Özel Kreşler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı çalışırlar. Özel Kreş Açma işlemleri bu bakanlığın belirlediği kurallara ve standartlara göre yapılır. Özel Kreş Açma işlemlerinde Girişimcinin dikkat etmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Özel Özel Kreş Açma işlemlerinde eğer en başından doğru planlama ve programlama yapılmaz ise ileride yüksek maliyetler girişimcinin karşısına çıkmaktadır. Bu yüzden Temel Danışmanlık olarak Özel Özel Kreş Açmak isteyen girişimcilere Özel Kreş açacakları binayı tutmadan Özel Kreş Açma Danışmanlık hizmetini almalarını tavsiye ediyoruz.  

Özel Kreş  açarken tutacağınız binanın özellikleri,

Özel Kreş  açarken nelere dikkat etmeniz gerektiği,

Özel Kreş Açarken tamamlamanız gereken evrakların ne olduğu, Özel Kreş açarken yapmanız gereken işlemler,

Özel Kreş açarken almanız gereken raporlar ve belgeler,  

kısacası Özel Kreş Açmak için gerekli olan tüm iş ve işlemler uzman kadromuz tarafından ZAMANINDA ,HATASIZ ve EKSİKSİZ olarak yapılmaktadır

Özel Kreş açma işlemleri ile ilgili Kanun, yönetmelik ve yönergeler süreç içinde ihtiyaçlara göre sık bir şekilde değişmektedir.

Bunun için Özel Kreş Açmak isteyen veya mevcut Özel Kreşini büyütmek veya yeni bir tanesini açmak isteyen girişimciler  en GÜNCEL kanun, yönetmelik ve yönerge maddelerine göre Özel Kreş Açma işlemlerini yapmalılardır. Aksi takdirde yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalabilirler.

Özel Kreş Açmak için Çalışma Sistemimiz

Bina keşif ve tespitler

Özel Kreş açmak isteyen girişimcinin , öncelikle Özel Kreş açmayı düşündüğü bir bina varsa bu binanın Özel Kreş Açma mevzuatına uygun olup olmadığının tespitinin tarafımızca yapılması gerekir. Bu yüzden eğer Özel Kreş için bir binanız varsa veya Özel Kreş Açma için kiralama veya satın almayı düşündüğünüz bir bina varsa bu binanın uygun olup olmadığının uzmanlarımız tarafından keşfinin yapılarak bina uygunluğunun tespit edilmesi gerekir.

Temel Akademi Danışmanlık olarak müşterilerimize Özel Kreş açmayı düşündüğünüz binayı tutmadan kiralama ve satış işlemi yapmadan veya mevcut binanız varsa tadilatı başlatmadan bizimle mutlaka iletişime geçmelerini ve binanın uygunluğunu tespit ettirmelerini talep ediyoruz. Bu önemli aşamanın gözardı edilmesi bazen çok büyük miktarlarda para ve zaman kaybına neden olmaktadır.

Keşif raporu 

Temel Akademi Danışmanlık uzmanları Özel Kreş Açmak istediğiniz binaya keşif için geldiğinde binanızın mevzuata göre Özel Kreş  Açmak için uygun olup olmadığını veya Binanın Özel Kreş Açma mevzuatına uygun hale getirmek için yapılacak iyileştirme, tadilat ve onarımların neler olduğunu, yada ilave edilecek şeyler varsa ihtiyaçları ve  en sonunda Özel Kreş  açmak istediğiniz binanın yaklaşık kontenjanın ne olacağını tespit eder ve bunları size bir rapor halinde sunar.

Sözleşme imzalanması

Yapılan tespitler doğrultusunda Temel Akademi Danışmanlık ve Özel Kreş Açmak isteyen Girişimci  yatırıma başlama kararı verirse her iki tarafında hak ve yükümlülüklerini detaylı bir şekilde belirten "Danışmanlık Hizmet Sözleşmesi " imzalanır. Bu sözleşmede Özel Kreş Açmak için yapılacak iş ve işlemler ayrıntılı bir şekilde belirtilir.

İmzalanan bu sözleşme ile Özel Kreş Açma süreci başlamış olur.

Yerleşim Planı Çizilmesi

Özel Kreş  Açmak için Keşif raporu ,yapılan tespitler ve girişimcinin talepleri doğrultusunda hazırlanan taslak çizimler mimar tarafından yerleşim planı olarak çizilir. Özel Kreşin Yerleşim planını girişimci dilerse kendi mimarına Temel Akademi Danışmanlık yönlendirmesi ve rehberliğinde çizdirebilir veya Temel AkademiDanışmanlık bünyesindeki mimarlara çizdirebilir. 

Bu plan doğrultusunda inşaat ve tadilat süreci başlatılır.

İnşaat ve Tadilat Süreci

Özel Kreş açılışı yapılacak binada inşaat ve tadilat işleri yapılacaksa çizilen yerleşim planı doğrultusunda inşaat ve tadilat işleri başlatılır.

Özel Kreş açılışı yapılacak binanın mevzuata uygun olması ve ileride telafisi zor durumların oluşmaması için Temel Akademi Danışmanlık  her aşamada inşaat ve tadilat sürecini takip eder, gerekli gördüğü müdahaleleri  ve yönlendirmeleri yapar.

Dosya hazırlama süreci

Özel Kreş açılacak binada inşaat ve tadilat süreci devam ederken eş zamanlı olarak Temel Akademi Danışmanlık kurum açılışı müracaat dosyasına konulacak olan belge, rapor ve diğer evrakları tamamlamak için gerekli müracaatları resmi ve özel kurum ve kuruluşlara yapar veya yapması için Müşteriyi bilgilendirir.

Yine bu süreçte her aşamada alınan belge ve raporların Özel Kreş Açmak için uygunluğunu kontrol ederek Özel Kreş açma mevzuata uygunluğunu denetler.

Dosya teslimi ve ruhsatlandırma

Özel Kreş Açma için binanın inşaat ve tadilat süreci  bittikten ve dosya için gerekli olan tüm evraklar, raporlar ve belgeler tamamlandıktan sonra tüm dosya Temel Akademi Danışmanlık uzmanları tarafından kontrol edilir ve Özel Kreş açılışı için müracaat yapılır.

Özel Kreş Açılış Dosyasının İl  Müdürlüğünde ve Ankara Bakanlıkta takip işlemi talep edilirse Temel AkademiDanışmanlık tarafından müşteri adına yapılır ve sonuçlandırılır.

Özel Kreş  açılış izni Bakanlıktan geldikten sonra danışmanlık hizmeti sona erer.

Temel Akademi Danışmanlık Türkiye'nin bir çok ilinde "Özel Kreş Açma" danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sizde danışmanlık hizmetlerimizde yararlamak istiyorsanız bizi

0530 2432189

no'lu telefondan arayabilir veya aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.