Kişisel Gelişim Kursu Açılış İşlemleri

Yönetmelikte Kişisel gelişim kursları: Kişilerin, sosyal ve kültürel alanlarda Bakanlıkça belirlenmiş uygun eğitim ortamlarında, öğrenim seviyelerine, ilgi ve isteklerine uygun öğretim programları doğrultusunda, bilgi, beceri, dil, yetenek ve deneyimlerini geliştirdiği, serbest zamanlarını değerlendirdiği ve benzeri eğitimlerin verildiği çeşitli kurs kapsamındaki özel öğretim kurumlarını olarak tanımlanmıştır.

 

Örneğin Yabancı Dil Kursu, Satranç Kursu gibi

kişisel gelşim kursu açılış

Kişisel Gelişim Kursu açarken tutacağınız binanın özellikleri, Kişisel Gelişim Kursu açarken nelere dikkat etmeniz gerektiği, Kişisel Gelişim Kursu Açarken tamamlamanız gereken evrakların ne olduğu, Kişisel Gelişim Kursu açarken yapmanız gereken işlemler, Kişisel Gelişim Kursu açarken almanız gereken raporlar ve belgeler,  ve Kişisel Gelişim Kursu için gerekli olan diğer tüm iş ve işlemler uzman kadromuz tarafından ZAMANINDA, HATASIZ ve EKSİKSİZ olarak yapılmaktadır

Kişisel gelişim Kurslarında 1 veya 1 den çok kurs programını uygulayabilirsiniz. Örneğin Yabancı Dil Kursu açarken Satranç veya diğer kurs programlarını da uygulayacağınız programlar içine koyabilirsiniz. Ancak bazı programlarda istenen sınıf standartları diğer programlarda istenenlerden farklı olacağı için kurs açılış işlemlerine başlamadan binanın buna göre planlaması yapılması gerekir.

Özel Kurs açma işlemleri MEB Kanun, yönetmelik ve yönergelere göre yapılmaktadır. Ancak Özel Kurs Açmak ile ilgili bu kanun , yönetmelik ve yönergeleri süreç içinde ihtiyaçlar çeşitlendikçe sık bir şekilde değişmektedir.

Bunun için Özel Kurs Açmak isteyen veya mevcut Özel Kursunu büyütmek veya yeni bir tanesini açmak isteyen girişimciler  en GÜNCEL kanun, yönetmelik ve yönerge maddelerine göre Özel Kurs Açma işlemlerini

yapmalılardır. Aksi takdirde yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalabilirler.

Temel Akademi Danışmanlık Türkiye'nin bir çok ilinde "Özel Kişisel Gelişim Kursu Açma" danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sizde danışmanlık hizmetlerimizde yararlamak istiyorsanız bizi

0530 2432189

no'lu telefondan arayabilir veya aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.