Özel Anaokulu Açılış İşlemleri

Temel Akademi Danışmanlık Özel Anaokulu Açma işlemlerinde en başından en sonuna kadar , okul binasının kiralanması/satın alınması aşamasından ruhsatın alınmasına kadar geçecek sürede, danışmanlık ve rehberlik hizmeti sunar.

Özel Anaokulu Açma işlemleri MEB kanun , yönetmelik ve yönergelerine göre yapılmaktadır. Özel Anaokulu Açma işlemlerinde Girişimcinin dikkat etmesi gereken birçok konu bulunmaktadır. Özel Anaokulu Açma işlemlerinde eğer en başından doğru planlama ve programlama yapılmaz ise ileride yüksek maliyetler girişimcinin karşısına çıkmaktadır. Bu yüzden Temel Akademi Danışmanlık olarak Özel Anaokulu Açmak isteyen girişimcilere Özel Anaokulu açacakları binayı tutmadan Özel Anaokulu Açma Danışmanlık hizmetini almalarını tavsiye ediyoruz.  

Özel Anaokulu  açarken tutacağınız binanın özellikleri, Özel Anaokulu  açarken nelere dikkat etmeniz gerektiği, Özel Anaokulu Açarken tamamlamanız gereken evrakların ne olduğu, Özel Anaokulu açarken yapmanız gereken işlemler, Özel Anaokulu açarken almanız gereken raporlar ve belgeler,  ve diğer Özel Anaokulu Açmak için gerekli olan tüm iş ve işlemler uzman kadromuz tarafından ZAMANINDA ,HATASIZ ve EKSİKSİZ olarak yapılmaktadır

Özel Anaokulu açma işlemleri MEB Kanun, yönetmelik ve yönergelere göre yapılmaktadır. Ancak Özel Anaokulu Açmak ile ilgili bu kanun , yönetmelik ve yönergeleri süreç içinde ihtiyaçlar çeşitlendikçe sık bir şekilde değişmektedir.

Bunun için ÖzelAnaokulu Açmak isteyen veya mevcut Özel Anaokulu' nu büyütmek veya yeni bir tanesini açmak isteyen girişimciler  en GÜNCEL kanun, yönetmelik ve yönerge maddelerine göre Özel Anaokulu Açma işlemlerini yapmalılardır. Aksi takdirde yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalabilirler.

Özel Anaokulları MEB kanun ve yönetmeliklerine göre zaman kısıtlaması olmadan ruhsat için müracaat edebilir ve eğitim öğretim faaliyetine başlayabilirler.

 

Ancak  Özel Anaokulları , Özel Okul kayıtlarında teşvikten yararlanmak istiyorlarsa yani  her yıl Ağustos ayında yayınlanan Teşvikten yararlanacak Özel Okullar listesinde yer almak istiyorlarsa bu liste yayınlanmadan ruhsatlarını almak zorundadırlar aksi takdirde teşvik listesinde yer almayan Özel Anaokulları kayıtları alırken rekabet avantajını kaybedeceklerdir.

Özel Anaokulu Açmak için Çalışma Sistemimiz

Bina keşif ve tespitler

Özel Anaokulu açmak isteyen girişimcinin , öncelikle Özel Anaokulu açmayı düşündüğü bir bina varsa bu binanın Özel Anaokulu Açma mevzuatına uygun olup olmadığının tespitinin tarafımızca yapılması gerekir. Bu yüzden eğer Özel Anaokulu için bir binanız varsa veya Özel Anaokulu Açma için kiralama veya satın almayı düşündüğünüz bir bina varsa bu binanın uygun olup olmadığının uzmanlarımız tarafından keşfinin yapılarak bina uygunluğunun tespit edilmesi gerekir.

Temel Akademi Danışmanlık olarak müşterilerimize Özel Anaokulu açmayı düşündüğünüz binayı tutmadan kiralama ve satış işlemi yapmadan veya mevcut binanız varsa tadilatı başlatmadan bizimle mutlaka iletişime geçmelerini ve binanın uygunluğunu tespit ettirmelerini talep ediyoruz. Bu önemli aşamanın gözardı edilmesi bazen çok büyük miktarlarda para ve zaman kaybına neden olmaktadır.

Keşif raporu 

Temel Akademi Danışmanlık uzmanları Özel Anaokulu Açmak istediğiniz binaya keşif için geldiğinde binanızın MEB mevzuatına göre Özel Anaokulu Açmak için uygun olup olmadığını veya Binanın Özel Anaokulu Açma MEB Mevzuatına uygun hale getirmek için yapılacak iyileştirme, tadilat ve onarımların neler olduğunu, yada ilave edilecek şeyler varsa ihtiyaçları ve  en sonunda Özel Anaokulu açmak istediğiniz binanın yaklaşık kontenjanın ne olacağını tespit eder ve bunları size bir rapor halinde sunar.

Sözleşme imzalanması

Yapılan tespitler doğrultusunda Temel Akademi Danışmanlık ve Özel Anaokulu Açmak isteyen Girişimci  yatırıma başlama kararı verirse her iki tarafında hak ve yükümlülüklerini detaylı bir şekilde belirten "Danışmanlık Hizmet Sözleşmesi " imzalanır. Bu sözleşmede Özel Anaokulu Açmak için yapılacak iş ve işlemler ayrıntılı bir şekilde belirtilir.

İmzalanan bu sözleşme ile Özel Anaokulu Açma süreci başlamış olur.

Yerleşim Planı Çizilmesi

Özel Anaokulu Açmak için Keşif raporu ,yapılan tespitler ve girişimcinin talepleri doğrultusunda hazırlanan taslak çizimler mimar tarafından yerleşim planı olarak çizilir. Özel Anaokulunun Yerleşim planını girişimci dilerse kendi mimarına Temel Danışmanlık yönlendirmesi ve rehberliğinde çizdirebilir veya Temel AkademiDanışmanlık bünyesindeki mimarlara çizdirebilir. 

Bu plan doğrultusunda inşaat ve tadilat süreci başlatılır.

İnşaat ve Tadilat Süreci

Özel Anaokulu açılışı yapılacak binada inşaat ve tadilat işleri yapılacaksa çizilen yerleşim planı doğrultusunda inşaat ve tadilat işleri başlatılır.

Özel Anaokulu açılışı yapılacak binanın MEB Mevzuatına uygun olması ve ileride telafisi zor durumların oluşmaması için Temel Akademi Danışmanlık  her aşamada inşaat ve tadilat sürecini takip eder, gerekli gördüğü müdahaleleri  ve yönlendirmeleri yapar.

Dosya hazırlama süreci

Özel Anaokulu açılacak binada inşaat ve tadilat süreci devam ederken eş zamanlı olarak Temel Danışmanlık kurum açılışı müracaat dosyasına konulacak olan belge, rapor ve diğer evrakları tamamlamak için gerekli müracaatları resmi ve özel kurum ve kuruluşlara yapar veya yapması için Müşteriyi bilgilendirir.

Yine bu süreçte her aşamada alınan belge ve raporların özel Anaokulu Açmak için uygunluğunu kontrol ederek Özel Anaokulu açma mevzuata uygunluğunu denetler.

Dosya teslimi ve ruhsatlandırma

Özel Anaokulu Açma için binanın inşaat ve tadilat süreci  bittikten ve dosya için gerekli olan tüm evraklar, raporlar ve belgeler tamamlandıktan sonra tüm dosya Temel Akademi Danışmanlık uzmanları tarafından kontrol edilir ve özel Anaokulu açılış dosyası Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim edilir.

Özel Anaokulu Açılış Dosyasının İl Milli eğitim Müdürlüğünde ve Ankara Bakanlıkta takip işlemi talep edilirse Temel Akademi Danışmanlık tarafından müşteri adına yapılır ve sonuçlandırılır.

Özel Anaokulu İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığından geldikten sonra danışmanlık hizmeti sona erer.

Temel Akademi Danışmanlık Türkiye'nin bir çok ilinde "Özel Anaokulu Açma" danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sizde danışmanlık hizmetlerimizde yararlamak istiyorsanız bizi

0530 2432189

no'lu telefondan arayabilir veya aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz. 

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.